Zabawa, aktywność i muzyka. Polisensoryczny program do nauki czytania sylabowego Łowcy Wyrazów
Śląskie WOM Festiwal
Termin: 20.04.2024 godz. 11:4512:45
Miejsce: RODN "WOM" Katowice Sala: 46
Prowadzący szkolenie: Katarzyna Wilczewska Agata Cimoch, “Jedna i Druga” Łowcy wyrazów

Tematyka szkolenia:

Udowadniamy, że nauka czytania wprowadzana poprzez aktywność, zabawę, ruch i muzykę przynosi szybkie efekty, a dzieci uwielbiają taką formę zajęć.

Warsztaty są skierowane do:

• nauczycieli wychowania przedszkolnego,
  • nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej,
  • logopedów,
  • terapeutów
  • polonistów, pedagogów prowadzących zajęcia korekcyjno - kompensacyjne.

Podczas warsztatów zostaną poruszone m.in. tematy i zagadnienia:

• wpływu muzyki na pracę mózgu,
  • zaspokojenia potrzeby ruchu u dzieci,
  • przejdziemy krok po kroku przez proces nauki czytania sylabowego.

Omówimy wszystkie elementy serii Łowcy Wyrazów oraz ich przeznaczenie i zastosowanie. Zaprezentujemy innowację pedagogiczną.

Szczegóły https://www.lowcywyrazow.pl/

O prowadzących:

Katarzyna Wilczewska, Agata Cimoch: Autorki serii pomocy dydaktycznych Łowcy Wyrazów to absolwentki Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat związane z edukacją przedszkolną i wczesnoszkolną.

Trenerki szkolące kadrę placówek oświatowych oraz prowadzące indywidualne szkolenia dla nauczycieli, logopedów, terapeutów m.in. w Centrum Edukacji Nauczycieli i MODM w Białymstoku, MSCDN Wydział w Siedlcach, Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach Na co dzień prowadzą zajęcia z dziećmi z trudnościami w nauce czytania, uczą w szkole, przeprowadzają egzaminy, uczą języka polskiego. Bliskie są im wszelkie nowoczesne formy edukacji.

“Jedna i Druga” Łowcy wyrazów

Osoba do kontaktu: Marta Cichoń-Sendor